BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Financial Times: Drasztikusan módosítani kell a bankadót!

Az államháztartási célok tartására jobb módszer is van mint a magyar bankadó terv írja a Financial Times.

A kommentár kiemeli, hogy a hazai össztermék 0,7 százalékának megfelelő várt bevétel GDP-arányosan négyszer magasabb, mint amennyit hasonló javaslatoktól várnak - írja a Financial Times.

A londoni lap emlékeztet: az intézkedés nem sokkal követi a Fidesz egyik vezetőjének azon kijelentését, hogy "Magyarország lehet a következő Görögország". Ez dugóhúzóba sodorta a piacokat, és aláásta a magyar kormány hitelességét. Az "önkényes és nagy terhet jelentő" új adónem tovább károsítja Magyarország érdekeit - áll a Financial Times írásában.

Megemlítik a Citigroup becslését, mely szerint az Erste Banknak évi 44 millió eurójába kerülne a bankadó, ami hozzávetőleg a 75 százaléka a tavalyi magyarországi nettó eredményének. A lap véleménye szerint ha a bankadót nem lehet eltörölni, akkor „drasztikusan módosítani kell” azt.

A magyarországi bankadó független bármilyen hasonló banki illetéktől, amelynek kivetése európai vagy globális szinten felmerülhet, és így azzal a kockázattal jár, hogy rontja a magyar bankszektor "egyébként sem túl fényes kilátásait" - írta a Financial Times.

A Raiffeisen International vezérigazgatója korábban már közölte: óriási teherként értékeli a magyarországi bankadót, amely szerinte láncreakciót indíthat el, hiszen más országok is követhetik a magyar példát. A lap leszögezi, hogy a külföldi tulajdonú bankok az IMF-hez fordultak a bankadó ügyében. A Nemzetközi Valutalap jelenleg tárgyal a magyar kormánnyal a készenléti hitelmegállapodásról és vélhetően nemtetszését fejezi majd ki a bankadó mértékét illetően. A cikk hozzáteszi, hogy Magyarország jelenleg is komoly vonzerőt jelent a bankok számára.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.